Z okazji Dnia Babci i Dziadka każda grupa przedszkolna przygotowała program artystyczny bogaty w tańce, piosenki , wiersze i inscenizacje. Rodziny naszych przedszkolaków mogły obejrzeć występy swoich pociech w domach na szklanym ekranie.Seniorzy otrzymali od swych wnuków prezenty wykonane w przedszkolu.
- 28sty
- 18gru
Spotkanie przy choince
2Dnia 18 grudnia z udziałem gościa p.o. Burmistrza Piotra Pierzyńskiego odbyła się przedszkolna wigilia. Grupa najstarsza Wiewiórki zaprezentowała pastorałki i wiersze z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dyrektor przedszkola wraz z Burmistrzem złożyli wszystkim świąteczne życzenia. Po uroczystości dla wszystkich był słodki poczęstunek.
- 16gru
- 11gru
- 23lis
- 23lis
Dzień misia w przedszkolu
W przedszkolu odbędzie sie wiele atrakcji związanych z tym miłym dniem.Przyjdź koniecznie!
- 23lis
- 13lis
- 12lis
Chryzantemy w ogrodzie przedszkolnym
Stowarzyszenie Klub Otwartej Twórczości w Tucznie wystąpiło z wnioskiem do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o odbiór chryzantem.
Kwiaty zostaną posadzone na terenie Publicznego Przedszkola w Tucznie.
- 12lis
Wyniki konkursu
Gratulujemy uczestnikom konkursu Piękno natury.
1 miejsce Patryk Lewandowski
2 miejsce Igor Kędziora
3 miejsce Oliwia Banach
Wyróżnienie
Stefan Zydor
Marcel Wojniłowicz
Dawid Wojniłowicz
Za swój trud i kreatywność wszystkie dzieci zostały nagrodzone.
- 10lis
Pasowanie na przedszkolaka
Dnia 9 listopada 2020 w przedszkolu odbyła sie uroczystość "Pasowanie na przedszkolaka". Przedszkolaki pod kierunkiem nauczycielki Agaty Zydor przedstawiły program artystyczny, który został nagrany i udostepniony Rodzicom. Dyrektor przedszkola Pani Marzena Domańska dokonała aktu pasowania. Dzieci otrzymały dyplomy i kuferki ze słodyczami. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, która zaangażowała się w przygotowanie uroczystości oraz Rodzicom za okazaną pomoc.
4
- 04lis
11 Listopada
Nasze przedszkole bierało udział w akcji „Szkoła do hymnu”.10 listopada (ostatni dzień roboczy przed Świętem Niepodległości) o symbolicznej godz. 11:11 odbyło się wspólne śpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego. Dzieci zatańczyły kujawiaka, zaśpiewały piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem" i recytowały wiersze patriotyczne.
- 30paź
- 23paź
- 08paź
- 08paź
Sesja fotograficzna
23 października w naszym przedszkolu odbędzie się sesja zdjęciowa dla dzieci. Chętni Rodzice otrzymają do wypełnienia zgody na wykonanie zdjęć. Płatne przy odbiorze.
- 30wrz
Biblioteka Miejska w Tucznie zaprasza
Przedszkole Publiczne w Tucznie zachęca Rodziców z dziećmi do uczestmictwa w programie "Mała książka Wielki Człowiek " Każdy Rodzic otrzyma list z którym należy udać się do Biblioteki Publicznej w Tucznie i zapisać swoje dziecko do biblioteki. Każdy kto podejmie decyzję o zapisaniu dziecka otrzyma kartę i książkę.
Zachęcamy.
- 28wrz
KONKURS Z NAGRODAMI!!
Ogłaszamy konkurs dla dzieci na pracę plastyczną, przestrzenną z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.
REGULAMIN Konkursu plastycznego o tematyce przyrodniczej „Piękno natury” 2020
Organizator:
Publiczne Przedszkole w Tucznie
Cele konkursu:
1. Rozwijanie wrażliwości artystycznej.
2. Promowanie twórczości dziecięcej.
3. Kształtowanie u dzieci poczucia harmonii ze środowiskiem i całą przyrodą.
Warunki uczestnictwa:
1. Konkurs adresowany jest do przedszkolaków Publicznego Przedszkola w Tucznie
2. W konkursie wezmą udział prace plastyczne wykonane techniką mieszaną z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych szyszek, żołędzi, kasztanów, sznurka , wikliny, drewna, nasion, słomy;
3. Prace przestrzenne
4. Każdy może dostarczyć 1 prace plastyczną
5. Prace zbiorowe nie będą zakwalifikowane do konkursu.
6. Dostarczone prace pozostaną do dyspozycji organizatora.
7. Organizator nie bierze udziału w konkursie.
Termin:
1. Prace powinny być dostarczone do 31 października 2020 roku.
2. Każda praca powinna zawierać metryczkę: imię i nazwisko autora, wiek.
3. Prace niezgodne z regulaminem lub oddane po terminie nie będą oceniane.
4. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 4 listopada 2020 roku.
Najciekawsze prace będą nagrodzone!!
- 24wrz
Żyj ekologicznie!
Nasza placówka bierze udział w programie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wałczu - "Skąd się biorą produkty ekologiczne".
- 09wrz
Procedura postępowanie w przypadku stwierdzenia wszawicy w przedszkolu
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.), ustawa o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. art. 39 ust.1 pkt 3.
Cel procedury
Procedura ma zapewnić higieniczne warunki pobytu dzieci w przedszkolu oraz chronić przed rozprzestrzenieniem się wszawicy w przedszkolu.
Zakres procedury
Procedura dotyczy postępowanie w przypadku stwierdzenia wszawicy w przedszkolu.
Uczestnicy postępowania – zakres odpowiedzialności
1. Rodzice (opiekunowie prawni): muszą mieć świadomość konieczności monitorowania na bieżąco czystości skóry głowy własnego dziecka.
2. Nauczyciele: zobowiązani są do natychmiastowego zgłaszania dyrektorowi szkoły sygnałów dotyczących pojawienia się wszawicy w przedszkolu.
3. Pracownicy obsługi: winni zgłosić swoje podejrzenia, co do wystąpienia wszawicy w danej grupie, klasie nauczycielowi, bądź dyrektorowi.
Sposób prezentacji procedur
1. Zapoznanie rodziców z obowiązującymi w placówce procedurami na zebraniach z rodzicami.
2. Zapoznanie wszystkich pracowników szkoły z treścią procedur.
Tryb dokonywania zmian w procedurze
1. Wszelkich zmian w opracowanej procedurze może dokonać z własnej inicjatywy lub na wniosek rady pedagogicznej dyrektor przedszkola. Wnioskodawcą zmian może być również rada rodziców.
2. Proponowane zmiany nie mogą być sprzeczne z prawem.
Opis procedury
Zgoda rodziców na objęcie dziecka opieką (w tym również opieką zdrowotną przez pielęgniarkę) jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na dokonanie w przypadku uzasadnionym przeglądu czystości skóry głowy dziecka.
1. Podczas wywiadówek wychowawcy mają obowiązek przypomnieć rodzicom o konieczności monitorowania czystości skóry głowy dziecka.
2. Dyrektor przedszkola zarządza dokonanie przez pielęgniarkę kontroli czystości skóry głowy wszystkich dzieci w przedszkolu, z zachowaniem zasady intymności (kontrola indywidualna w wydzielonym pomieszczeniu).
3. Pielęgniarka o problemie informuje dyrektora , który zawiadamia rodziców dzieci, u których stwierdzono wszawicę o konieczności podjęcia niezwłocznie zabiegów higienicznych skóry głowy. W razie potrzeby instruuje rodziców o sposobie działań, informuje też o konieczności poddania się kuracji wszystkich domowników i monitoruje skuteczność działań, jednocześnie informuje dyrektora szkoły o wynikach kontroli i skali zjawiska.
4. Dyrektor lub upoważniona osoba (nauczyciel), w przypadku 2-krotnego w odstępie 7-dniowym stwierdzeniu istnienia problemu związanego z wszawicą w klasie, informuje wszystkich rodziców o występowaniu wszy, z zaleceniem codziennej kontroli czystości głowy dziecka oraz czystości głów domowników.
5. W przypadku, gdy rodzice zgłoszą trudności w przeprowadzeniu kuracji (np. brak środków na zakup preparatu), dyrektor przedszkola we współpracy z ośrodkiem pomocy społecznej, udzielają rodzicom lub opiekunom niezbędnej pomocy.
6. Pielęgniarka po upływie 7 -10 dni kontroluje ponownie stan czystości skóry głowy dzieci po przeprowadzonych zabiegach higienicznych przez rodziców.
7. W sytuacji stwierdzenia nieskuteczności zalecanych działań, pielęgniarka zawiadamia o tym dyrektora przedszkola w celu podjęcia bardziej radykalnych kroków (zawiadomienie ośrodka pomocy społecznej o konieczności wzmożenia nadzoru nad realizacją funkcji opiekuńczych przez rodziców dziecka oraz udzielenia potrzebnego wsparcia).
WSZAWICA jest chorobą zakaźną, powodowaną przez pasożyta – wesz głowową. Pasożyt ten żyje wyłącznie na owłosionej skórze głowy człowieka i żywi się jego krwią. Larwy wszy (gnidy) mają kolor białawo-brązowy, a rozmiarem przypominają główkę szpilki. Pasożyt żywi się wyłącznie krwią człowieka. W miejscu ukąszenia powstaje niewielkie zgrubienie, które swędzi i piecze.
Wszawica najczęściej szerzy się wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Do zakażenia wszami dochodzi najczęściej przez kontakt bezpośredni lub pośrednio przez np. czapki, grzebienie, szczotki itp. Po około 3 tygodniach od złożenia jaj wykluwają sięz nich młode osobniki.
Samo leczenie jest bardzo proste. Polega na stosowaniu środków owadobójczych na skórę owłosioną głowy. Wszystkie te środki można bez problemu otrzymać w aptece, a samo leczenie wykonywać zgodnie z ulotką dołączoną do leku. Należy przy tym pamiętać że leczeniem powinno objąć się wszystkich domowników. W przypadku powikłań bakteryjnych należy zasięgnąć opinii lekarza – konieczne w tym przypadku będzie stosowanie antybiotyków. Odzież osoby chorej jak i też pościel należy wyprać i wyprasować, a szczotkii grzebienie najlepiej wyrzucić, bądź wymoczyć w środku zabijającym wszy.
Dodatkowo warto wiedzieć, że wesz głowowa nie potrafi przeżyć bez swojego żywiciela – człowieka, dlatego też odkażanie domu lub mieszkania nie jest konieczne. Wesz głowowa nie bytuje na zwierzętach domowych (pies, kot), dlatego nie trzeba przeglądać sierści zwierząt w obawie, że mogą być przyczyną zakażenia. Wszy nie skaczą i nie pływają i dlatego do zakażenia może dojść jedynie przez bezpośredni kontakt głowy z głową. Problem dotyczy w równym stopniu chłopców i dziewczynek. Wiadomo, jednak, że dzieci z dłuższymi włosami łatwiej mogą zostać zainfekowane. Należy sprawdzać głowę dziecka raz na 2 tygodnie oraz po każdym powrocie dziecka z wakacji lub wycieczek.
Profilaktyka i zapobieganie. Zaleca się aby:• profilaktyczna kontrola włosów dzieci stała się nawykiem rodziców, zwłaszcza, jeżeli w szkole (rodzeństwo) lub przedszkolu panuje wszawica. Istnieje duże prawdopodobieństwo zarażenia;• domownicy nie korzystali wspólnie z rzeczy osobistego użytku, takich jak: grzebień lub szczotka, gumki do włosów, ręczniki, czapki, szaliki i inne ubrania;• unikać bezpośredniego kontaktu głowami (włosami) z innymi ludźmi. Zasada ta dotyczy przede wszystkim dzieci.