• 28sty
    • 12gru
    • 27lis
        • Wycieczka

W dniu 12 grudnia 2019 r.  dzieci z naszego przedszkole były  na spektaklu teatralnym pt. "O tym, jak smok Heniek bajki czytał". Ów smok zabrał naszych przedszkolaków w niezwykłą i pełną przygód wyprawę wzdłuż Wisły - królowej polskich rzek. Dzieci w ciekawy sposób poszerzyły wiedzę o polskich miastach, ich legendach i historii, jak również geografii naszego kraju. Głównym elementem scenograficznym spektaklu była wielka księga zamieszkała przez bohaterów baśni i legend. Z każdą nową opowieścią scenografia zmieniała się jak przewracane karty książki, zaskakując dzieci coraz to nowymi elementami.

• 06gru
        • Podziękowania dla Mikołaja

Dzieci z Przedszkola w Tucznie bardzo dziękują

Kochanemu Świętemy Mikołajowi

i Jego przesympatycznej Pomocnicy

za odwiedziny i obdarowanie Wszystkich wymarzonymi prezentami.

Wiersz dla Świętego Mikołaja ...

Wiesz, Mikołaju, tak myślimy sobie, że dobrze będzie, gdy powiemy Tobie,że czasem ktoś z nas niegrzeczny bywa, złości się, płacze, kogoś przezywa.Nie słucha mamy, nie pije mleka, nie chce pomagać, tylko narzeka.Powiemy razem – tak, przepraszamy, od dzisiaj wszyscy się poprawiamy, żeby Mikołaj mógł w przyszłym roku znowu prezenty przynieść nam wokół.

• 07lis
        • Konkurs dla dzieci "Ozdoba Bożonarodzeniowa".

„OZDOBA BOŻONARODZENIOWA”

Organizator konkursu:

Publiczne Przedszkole w Tucznie

Adresaci konkursu:

Przedszkolaki przedszkola w Tucznie

Cele konkursu:

- kultywowanie i podtrzymywanie tradycji i folkloru związanego ze świętami Bożego Narodzenia,

- pobudzenie aktywności twórczej, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej,

- wymiana doświadczeń w zakresie dekoracyjnym

- rozwijanie kreatywności, innowacyjności poprzez pobudzenie aktywności twórczej dzieci, na bazie tradycji ludowej,

- kształtowanie wyobraźni plastycznej,

- rozwijanie zdolności manualnych.

Techniki wykonania:

Technika dowolna.

Termin:

Ozdoby wykonujemy do 12.12.2019roku.

Prace składamy: W Publicznym Przedszkolu w Tucznie – wychowawcom grup.

Ogłoszenie wyników: 13.12.2019

Komisja konkursowa:

1. O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje komisja konkursowa powołana przez Organizatora, zwana dalej „Komisją”.

2. Komisja zobowiązana jest do zachowania bezstronności podczas oceny poszczególnych prac.

3. Jury będzie zwracało uwagę na:

- nawiązania do tradycji świąt Bożego Narodzenia,

- oryginalność kompozycji,

- estetykę wykonania,

- kolorystykę,

- wykorzystanie materiałów naturalnych

- wkład pracy.

Każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną pracę.

Ozdoba może być wykonana tylko przez jedno dziecko i jego rodzinę.

Prace konkursowe będą prezentowane w trakcie jasełek w przedszkolu, ponadto będzie możliwość nabycia ich w przedszkolu. Fundusze zebrane w trakcie jasełek zostaną przeznaczone na potrzeby przedszkola.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

• 26lis
        • Andrzejki

Dnia 28 listopada nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grup przedszkolnych.

• 17gru
    • 20lis
    • 18lis
    • 10gru
        • Górnik

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Górnik .

Z okazji święta Barbórki gościliśmy w naszym przedszkolu górnika Pana Józefa Krzywickiego, który opowiedział dzieciom o pracy w kopalni. Dziękujemy

• 09lis
    • 06lis