• 12kwi
    • 05kwi
      • Informacja

Drodzy Rodzice. Nasi pracownicy są z duchem ze strajkującymi, jednakże ze względu na tryb opieki nad dziećmi i funkcjonowanie kuchni pracujemy jak codzień.

• 02kwi
    • 29mar
      • Dziękujemy p. Patrycji Sankowskiej

Dziś grupy przedszkolne Krasnoludki, Wiewiórki i Misie Przedszkola Publicznego w Tucznie, wzięły udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących prawidłowego żywienia. Podczas spotkania Dietetyk medyczny mgr Patrycja Sankowska przybliżyła przedszkolakom, jak wygląda praca dietetyka. W toku zajęć wskazała, jakie są konsekwencje zdrowotne nieprawidłowego żywienia. Omówiła zasady racjonalnego żywienia. Dzieci wzięły udział w zadaniu ze sztuczną żywnością – podzielili żywność na „zdrową” i „niezdrową”🍎👨‍🏫

Dziękujemy Dietetyk medyczny mgr Patrycja Sankowska za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie warsztatów dla najmłodszych.. Edukacja żywieniowa od najmłodszych lat, jest niezwykle istotna w walce z nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi oraz epidemią nadwagi i otyłości. Na koniec odbyło się rozdanie dyplomów i poczęstunek zdrowymi babeczkami.

• 25mar
    • 22mar
    • 21mar
    • 20mar
      • Ciekawostki o wiosnie

Co z tą wiosną? Przedszkolaki już 20 marca oficjalnie powitały wiosnę. W przedszkolu odbyły się zabawy, pląsy przy muzyce pod kierunkiem pani Beaty Skrzeczkowskiej , naszej rytmiczki.Przemarsz przedszkolaków z Marzanną i gaikiem przez miasto ujrzeli mieszkańcy Tuczna.

Równonoc wiosenna, czyli początek wiosny astronomicznej, nie wiąże się ze stałą datą, a prawdziwa wiosna, ta zielona i pachnąca, również potrafi rozminąć się z kalendarzem. Na dodatek tradycje związane z obchodzeniem pierwszego dnia wiosny są głęboko zakorzenione w naszej kulturze.

Słowiańskie Jare Święto obchodzone w tym właśnie okresie miało na celu symboliczne przepędzenie zimy. Sporządzano słomianą kukłę, którą palono i topiono przy wtórze kołatek oraz trzaskania batów. Potem zabierano się do witania wiosny poprzez palenie ognisk na wzgórzach, szukanie kwitnących wierzbowych gałązek, pieczenie kołaczy, wietrzenie i sprzątanie domostwa. Takie przygotowania trwać mogły nawet do pierwszej niedzieli po równonocnej pełni, a część tych zwyczajów przetrwała do dziś w tradycjach wielkanocnych.

(zapraszamy do albumu fotograficznego)

• 19mar
    • 11mar
    • 08mar
    • 27lut
    • 26lut
      • Informacja dla Rodziców

W związku z doniesieniami na temat wzrostu przypadków wszawicy wśród dzieci, biorąc pod uwagę dobro państwa dzieci, zwracamy się z prośbą o podjęcie stosownych działań w domu, mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wszawicy.

Proponujemy zatem:

Systematyczne przeglądy czystości włosów ( najlepiej codziennie)

W przypadku zaistnienia wszawicy, należy zakupić środek p/wszawicy, dostępny w naszych aptekach i stosować zgodnie z załączoną instrukcją (na pewno należy taki zabieg powtórzyć).

Przedszkole ze swej strony podejmuje również działania (między innymi przeglądy czystości dokonywane przez pielęgniarkę) w ustaleniu, czy są dzieci, które mają trudności w utrzymaniu higieny osobistej, jak też udzielanie im oraz rodzicom pomocy.

• 14lut
      • Informacja

Zapraszamy Rodziców na zebranie  5.03.2019r na godz. 16.00.

W ramach zebrania odbędzie się spotkanie z panią stomatolog - Anielą Mycer-Słoma.

• 25lut
      • Ważne!

Obecnie zapraszamy Rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola o odebranie i wypełnienie deklaracji o przedłużeniu umowy pobytu dziecka  w przedszkolu  na  rok  2019/2020. Termin składania deklaracji do 05.03.2019. Deklaracje można nabyć u nauczycieli.

Od dnia 09.03.2019 do 30.03 2019 rozpoczyna sie nabór dzieci nowych.

• 21lut