• 27wrz
        • Projekt edukacyjny

Drodzy Rodzice!

W roku szkolnym 2022/2023 Przedszkole bierze udział w projekcie edukacyjnym pt „ Z kotem Amadeuszem przez świat  wartości i emocji” . Celem projektu jest :

- kształtowanie  umiejętności rozpoznawania, nazywania oraz rozróżniania emocji

- kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami,

- kształtowanie umiejętności rozwiązywania problemów,

- kształtowanie postaw prospołecznych,

- pobudzenie poczucia własnej wartości,

- kształtowanie postaw ukierunkowanych naprawdę, dobro i piękno,

- wzmocnienie zdrowia psychicznego dzieci.

• 20wrz
    • 19wrz
        • Próbna ewakuacja

W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci w naszym przedszkolu w zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola.

Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki. Zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.

Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń.

Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek.

Na umówiony sygnał dźwiękowy zgodnie z procedurą ewakuacji wszyscy opuścili budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi.

• 19wrz
        • Na akcji

Dzisiaj obchodziliśmy Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na drogach.

Dzieci wraz z policjantami zatrzymywały kierowców i sprawdzały czy mają światła, zapięte pasy i zadawały wiele ciekawych pytań.

Kierowcy otrzymywali laurkę, ulotkę profilaktyczną i jabłuszko.

Akcja zorganizowana przez Komenda Powiatowa Policji w Wałczu. sierż. szt. Beata Budzyń

• 16sie
    • 30cze
    • 17cze
        • Piknik z alpakami

Pięknie dziękujemy Państwu Sylwii i Arturowi Sikorskim za zorganizowanie przedszkolakom z Publicznego Przedszkola w Tucznie dnia pełnego pozytywnych wrażeń i doznań w kontakcie ze zwierzętami. Z ogromną przyjemnością wrócimy tu za rok.

Cisza, spokój i teren idealny do rekreacji jak również do terapii.

Alpakoterapia wspomaga rehabilitację ruchową i umysłową osób niepełnosprawnych, a także poprawia samopoczucie. Bardzo ważną rolę w alpakoterapii odgrywa dotyk. Zabawy z alpakami, ich przytulanie i głaskanie, sprzyjają rozluźnieniu, uspokojeniu oraz wyciszeniu, łagodząc tym samym uczucie niepokoju.

• 13cze
        • Dzień Rodziny

Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców składa serdeczne podziękowania za zaangażowanie i wsparcie naszym sponsorom: Komisariatowi Policji w Tucznie, Księgarni Pegaz w Choszcznie, Pani Aleksandrze Czerwony za przekazanie upominków dla dzieci, Sołectwie Tuczno, Pani Wiceburmistrz Marii Świderskiej za prezent dla dzieci oraz Rodzicom za aktywny udział w organizacji Imprezy.

• 02cze
    • 15maj
    • 09maj
    • 26kwi
    • 20kwi
    • 11kwi
    • 06kwi
        • "Zdrowe zęby mamy - marchewkę zjadamy"

Początek wieku przedszkolnego jest właściwym momentem na zaszczepienie prawidłowych postaw wobec zdrowia. Dziecko przebywając w przedszkolu wiele godzin, zdobywa podstawowe informacje i umiejętności niezbędne do wzmacniania zdrowia w sposób naturalny, w powiązaniu z zabawą, posiłkami, zabiegami higienicznymi, wypoczynkiem. Nasze przedszkole realizuje Program Przedszkolny Zdrowia Jamy Ustnej i Zapobiegania Próchnicy "Zdrowe zęby mamy - marchewkę zjadamy".