Witamy na naszej stronie

Dnia 05.02.2018 gościliśmy w przedszkolu aktorów z teatru „Art.-Re” z Krakowa, którzy zaprezentowali nam przedstawienie pt. ,,Stoliczku nakryj się" na podstawie baśni braci Grimm. Jest to opowieść o trzech braciach wyruszających w  świat w poszukiwaniu szczęścia. Każdy z nich znajduje zatrudnienie u innego rzemieślnika. Za sumienną pracę otrzymują niezwykłą zapłatę. Ich radość nie trwa jednak długo. W drodze powrotnej do domu, młodzieńcy trafiają do karczmy, gdzie zostają oszukani przez chciwego karczmarza.

Spektakl przybliżył dzieciom rzemiosła takie jak młynarz, stolarz, szewc. Uczył, że ciężka praca zostaje sowicie wynagrodzona, a człowiek chciwy i nieuczciwy poniesie karę.Aktorzy angażowali chętne dzieci do aktywnego udziału w przedstawieniu i odgrywania różnych ról, co bardzo podobało się dzieciom.

Uwaga Rodzice!

W dniu 09.02.2018 roku w naszym przedszkolu odbędzie się bal karnawałowy dla dzieci. Prosimy o przygotowanie strojów. W trakcie balu zostaną wykonane zdjęcia wszystkim dzieciom. Zakup zdjęć nie jest obowiązkowy, zdjęcia wykonywane są na ryzyko prowadzącego. 

UWAGA!

Dnia 05.02.2018r. w naszym przedszkolu odbędzie się Teatr Żywego Aktora z bajką pt. ,,Stoliczku nakryj się". Koszt 3,50.

ZAPROSZENIE

Zapraszamy kochane babcie i dziadków wraz z prababciami i pradziadkami do naszego przedszkola na wspólną uroczystość w dniach:

6.02.2018r. o godz.10.00  grupa II Jarzębinki

7.02.2018r. o godz.9.30   grupa I Zajączki

                   o godz.10.00  grupa III Wiewiórki

8.02.2018r. o godz.10.00 grupa IV Misie

                                          

 

Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy Pani Marcie Lewandowskiej i Pani Urszuli Wasylków za przekazanie zabawek na rzecz przedszkola.

 

Niech czas Świąt Bożego Narodzenia będzie pełen atmosfery radości, wytchnienia i zatrzymania od codziennego pędu.     Życzymy, by Św.Mikołaj przyniósł Wam i nam wszystkim najpiękniejszy prezent - dużo miłości! Życzymy wszystkim Dzieciom , ich Rodzicom oraz sympatykom naszego przedszkola wszystkiego najlepszego. Wesołych Świąt! 

                           Dyrektor i Rada Pedagogiczna                                                Publicznego Przedszkola w Tucznie

 

 

KONKURS NA OZDOBĘ CHOINKOWĄ

Wyniki konkursu z czasopisma przedszkolnego Kajtuś na ozdobę choinkową

Jury w składzie:

1. Agata Zydor

2.Agnieszka Senator

3.Mariola Cieplińska

4.Bożena Szpiega

W dniu 18.12.2017r. oceniło prace przyniesione na konkurs z logo czasopisma przedszkolnego, Kajtuś, punktując w skali od 1-10.

Miejsce I- Basia T. - 40 pkt.

Miejsce II - Ania E. - 39 pkt

Miejsce III - Zuzia S. - 38 pkt oraz Kornelia L. - 38 pkt..

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody - 4 główne, a pozostali nagrody pocieszenia.

 

Drodzy Rodzice!!

Serdecznie zapraszamy

do Naszego Przedszkola na spotkania Wigilijne – Jasełka   

Grupa IV „Misie” 19.12.2017r (wtorek)- godz.10:00

Grupa III „Wiewiórki” 19.12.2017r (wtorek)- godz. 13:30

Grupa II „ Jarzębinki” 20.12.2017r (środa) – godz.10:00

Grupa I „Zajączki” 21.12.2017r (czwartek) -godz. -9:30

 

PODZIĘKOWANIE

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Publicznego Przedszkola w Tucznie składa serdeczne podziękowania  PANI KRYSTYNIE STYSIŃSKIEJ-Trumpf Mauxion Chocolates Sp. z o.o. , za słodycze dla dzieci z okazji Mikołajek.

 

6 grudnia 2017 roku nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty zakupione przez Radę Rodziców. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

"Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”

29 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy Rodziców na zajęcia otwarte do poszczególnych grup:

Misie - 23.11.2017r. o godz.9.30

Jarzębinki - 24.11.2017r. o godz.9.45

Wiewiórki - 27.11.2017r.  o godz. 9.30

ZAPROSZENIE

Zapraszamy 06.12.2017r. na godz. 9.00 na spotkanie z Mikołajem dzieci, które nie uczęszczają do przedszkola. Istnieje możliwość wykupienia paczki- termin 22.11.2017r.

tel.67 25 93 065 pani Agnieszka Senator

UWAGA!

W związku ze zbliżającymi się Mikołajkami, Rada Rodziców zakupuje paczki dla dzieci ze swoich funduszy. Prosimy o uregulowanie wpłaty na Radę Rodziców do dnia 22.11.2017r.

 

 

W dniu 10 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się  aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Bożena Jacyna, która powitała wszystkie zebrane dzieci i personel przedszkola i krótko przedstawiła okoliczności utraty a następnie odzyskania niepodległości przez Polskę. Następnie wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci ze starszych grup przedszkolnych prezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne.Zatańczyły też krakowiaka.

Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych a do przedszkola przyszły ubrane na galowo.  Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym
Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków” . Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

 

DZIEŃ OTWARTY DLA RODZICÓW Z NAUCZYCIELEM I DYREKTOREM - PIERWSZY CZWARTEK KAŻDEGO MIESIĄCA W GODZ. 15.00-16.00.ZAPRASZAMY RODZICÓW DO INDYWIDUALNYCH KONTAKTÓW.

Podziękowanie

Dzieci i Rada Pedagogiczna z Panią Dyrektor dziękują Pani Emilii Janczewskiej za wypożyczenie obrusów na Pasowanie na Przedszkolaka.

Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy Pani Julii Mikulskiej za przekazane fanty na loterie.

 

PASOWANIE

Serdecznie zapraszamy rodziców najmłodszej grupy I ,,Zajączki" na uroczyste pasowanie na Żaczka Przedszkolaczka, które odbędzie się 25.10.2017 r. o godz. 10.00. Pasowane  będą również dzieci z pozostałych grup, które po raz pierwszy przyszły do przedszkola w tym roku.Ich rodziców też zapraszamy na uroczystość.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystości obecni byli nauczyciele i pracownicy obsługi. Spotkanie  przygotowały dzieci z wszystkich grup wiekowych pod opieką swoich nauczycielek i pani prowadzącej rytmikę.Przedszkolaki  podziękowały nauczycielkom oraz pracownikom obsługi  za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Poprzez wiersze, piosenki, tańce  oraz życzenia dzieci wyraziły swoją wdzięczność za codzienną opiekę nad nimi, cierpliwość i uśmiech.

DZIĘKUJEMY!

Dzieci i Rada Pedagogiczna dziękują Państwu Katarzynie i Maciejowi Juszkiewiczom za podarowanie pięknego karmnika, który ozdobi nasze przedszkole i będzie służył dzieciom do dokarmiania ptaków zimą .

Podziękowanie

Składamy serdeczne podziękowania Pani Wiesławie Szczęsnej za przekazanie pieniędzy, które wspomogą naszą zbiórkę na nagłośnienie dla przedszkola.

Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy Państwu Adriannie i Janowi Oleksiakom za przekazanie  zabawek do naszego przedszkola.

 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

 

Dnia 9.10 2017 r. odbyły się zajęcia z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, które poprowadziła dla nas pani  mł. aspirant Beata Budzyń .Do tej wizyty dzieci przygotowywały się poprzez zajęcia na temat  bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym.

Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówi. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pani policjantka przybliżyła zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Opowiadała o postępowaniu dzieci w różnych sytuacjach, dając im możliwość oceny - czy zachowywały się dobrze, czy też niewłaściwie.Przypomnieliśmy sobie kilka cennych zasad, dotyczących bezpiecznego zachowywania się na jezdni,zachowania ostrożności w kontaktach z obcymi oraz powtórzyliśmy numery alarmowe.Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów, a szczególnie czapki i lizak.Dzieci serdecznie podziękowały za wizytę i otrzymały od naszego gościa kamizelki odblaskowe oraz kolorowanki.

 

Uwaga!

W związku z niekorzystnymi warunakami atmosferycznymi , festyn w naszym przedszkolu , przewidziany na sobotę 7.10.2017 r. zostaje odwołany.

 

Zebranie z rodzicami

Serdecznie zapraszamy na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 5.10.2016r. o godz.16.00.

 

UWAGA!

Dzieci, Rada Pedagogiczna zapraszają na Festyn do Publicznego Przedszkola w Tucznie, który odbędzie się 7.10.2017r. o godz.14.00.

Czeka moc atrakcji. Zbieramy na nagłośnienie do projektora.

(W razie niepogody festyn będzie przeniesiony na inny termin).

 

ZARZĄDZENIE Nr 90/2017

BURMISTRZA TUCZNA

Z dnia 05 września 2017

 

W sprawie ustalenia opłaty za korzystanie z posiłków  w przedszkolu

Prowadzonym przez Gminę Tuczno.

                                                & 3

Od dnia 1 września 2017 r. ustala się następujące dzienne stawki żywieniowe:

 1. Dla dzieci zapisanych do przedszkola wynosi 7,50 zł i obejmuje zakup surowców oraz produktów potrzebnych do przygotowania posiłków.

 

                                         & 4

 1. Opłaty za posiłki dla dzieci wynoszą:

Śniadanie- 2 zł

Obiad- 4 zł

Podwieczorek- 1,50

                                        &5

Opłaty ustalone na podstawie &4 ust.1 i 2 wnosi się z góry za miesiąc, w którym następuje korzystania z żywienia w przedszkolu, najpóżniej do 15 każdego miesiąca. Kwota opłaty za wyżywianie zostanie wyliczona na zasadzie pomnażania liczby dni roboczych  w danym miesiącu przez łączną kwotę zadeklarowanych dziennie posiłków.

                                        &6

Brak uiszczenia opłaty za udzielane świadczenie w określonym w & 5 niniejszego zarządzenia uznany będzie za rezygnację ze świadczeń.

                                    

                                   &7                                                                                             Dokonanie opłat za posiłki wymienione w & 4 po terminie określonym w & 5 skutkować będzie naliczeniem ustawowych odsetek za zwłokę.

                                  & 8

Na podstawie pisemnej deklaracji, stanowiącej załącznik nr 1 do niniejszego Zarządzenia dopuszcza się możliwość skorygowania zadeklarowanych posiłków w terminie do 25 dnia miesiąca poprzedzającego zmianę.

                                    &9

W przypadku absencji dziecka opłata , o której mowa w & 4 podlega zwrotowi za każdy dzień usprawiedliwionej nieobecności.

                                    &11

Rodzice lub prawni opiekunowie dziecka uczęszczającego do przedszkola mogą ubiegać się o zwolnienie w opłatach o których mowa w & 4 z zastrzeżeniem & 12.

                                    & 12

Zwolnień , o których mowa w & 11 udziela się w szczególnie uzasadnionych przypadkach losowych oraz szczególnie trudnej sytuacji materialnej rodziny dziecka, w przypadku, gdy nie jest możliwe dofinansowanie świadczeń określonych w & 2 z pomocy społecznej. Zwolnień w całości lub części opłato których mowa może dokonać organ prowadzący przedszkole.

                                        & 13

W sprawie zwolnienia z opłat za korzystanie ze świadczeń określonych w & 2 rodzice lub opiekunowie prawni dziecka składają do dyrektora przedszkola wniosek, stanowiący załącznik nr 2 do niniejszego zarządzenia.

                                              & 14

W przypadku ustania okoliczności stanowiących podstawę udzielania ulgi w opłatach za korzystanie ze świadczeń , o których mowa w & 2, rodzice lub prawni opiekunowie dziecka są zobowiązani do niezwłocznego powiadomienia o zaistniałym fakcie dyrektora przedszkola w celu naliczenia opłaty w pełnej wysokości.

 

 

PODZIĘKOWANIE

Nasze Przedszkole wzbogaciło się o zestaw płyt o tematyce przyrodniczej,które zostały nam podarowane przez prof. Jana Szyszko.

Serdecznie dziękujemy

ZAPROSZENIE

Zapraszamy rodziców na zebranie organizacyjne do Publicznego Przedszkola w Tucznie, które odbędzie się dnia 29.08.2017r. o godz. 16.00

OGŁOSZENIE

Rozpoczęcie roku przedszkolnego w Przedszkolu Publicznym w Tucznie odbędzie się w dniu 1 września 2017 r. (piątek). W tym dniu dzieci dojeżdżajace przyprowadzają rodzice. Nie ma dowozu i przywozu szkolnego.

 

 

 

 

 

PROSIMY O ZAKUPIENIE Kart pracy dla dzieci na rok 2017/2018

TROPICIELE. SZEŚCIOLATEK. ROCZNE PRZYGOTOWANIE PRZEDSZKOLNE. BOX wydawnictwo Warszawa  WSiP Numer wydania: I

Rok wydania: 2017

TROPICIELE. PIĘCIOLATEK. BOX

Wychowanie przedszkolne wydawnictwo Warszawa  WSiP Numer wydania: I

Rok wydania: 2017

 

TROPICIELE. CZTEROLATEK. BOX

Wychowanie przedszkolne Numer wydania: IV

Rok wydania: 2017 WSiP

 

TROPICIELE. TRZYLATEK. BOX

Wychowanie przedszkolne Numer wydania: IV

Rok wydania: 2017WSiP

PROSIMY O ZAKUPIENIE BROSZURY (obserwacji - diagnozy) zawierającej materiał dla dziecka, która pozwoli nauczycielowi na zdobycie gruntownej wiedzy o poziomie kompetencji dzieci w stosunku do wymagań obowiązującej podstawy programowej.

3latki-Obserwacje dziecka w I roku wychowania przedszkolnego. 
Materiały dla dziecka trzyletniego. WYDAWNICTWO EDUKACJA POLSKA

(KOLOR NIEBIESKI)

 

4 latki-Obserwacje dziecka w II roku wychowania przedszkolnego. 
Materiały dla dziecka czteroletniego. WYDAWNICTWO EDUKACJA POLSKA ( ZIELONA)

 

5 latki - Diagnoza przedszkolna dziecka w ostatnim roku wychowania przedszkolnego. Materiały dla dziecka. WYDAWNICTWO EDUKACJA POLSKA (POMARAŃCZOWA)

 

6 latki - Wiem więcej. Diagnoza przedszkolna dziecka w ostatnim roku wychowania przedszkolnego. Materiały dla dziecka. WYDAWNICTWO EDUKACJA POLSKA (FIOLETOWA)

 

Uroczyste zakończenie roku dla dzieci odchodzących do szkoły odbędzie się w przedszkolu, 20.06.2017r. o godz.14.00.

PODZIĘKOWANIE

Serdecznie dziękujemy Hurtowni,,Dalmar" za słodycze oraz firmie ,,Areks" za owoce dla dzieci na Zieloną Noc.

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy pani Krystynie Gebauer za drobne upominki, które posłużyły jako nagrody w konkursach podczas Zielonej Nocy

WYCIECZKA

     1 czerwca 2017 r. byliśmy  na wycieczce w Parku Owadów w Lubnicy. Owadogigant to park edukacyjno - rekreacyjny, w którym można spotkać realistyczne modele owadów, wykonane w gigantycznym powiększeniu.

      Zwiedzanie parku dzieci zaczęły od przejścia z przewodnikiem ścieżki edukacyjnej, na której spotykali ogromnych rozmiarów owady. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o ich życiu i zwyczajach. Dzieci zobaczyły sylwetki owadów żyjących w różnych krajach i środowiskach tj.: paź królowej, mucha plujka, osa miodna, skorpion królewski, modliszka, ptasznik, jedwabnik, ważka. Poznały również ciekawe informacje o tych owadach.

  Po części edukacyjnej uczestnicy wycieczki skorzystali z rekreacyjnej części parku. Dzieci świetnie się bawiły na placu zabaw, pokonały park linowy, skakały na trampolinie, zamku dmuchanym, wykopywały skarby w wielkiej piaskownicy, pływały na łódeczkach w basenie. Własnoręcznie przygotowały sobie upominek-magnes na lodówkę. Na wszystkich czekał też smaczny posiłek. Wycieczka była bardzo udana.

UWAGA

Dnia 6.06.2017r. , o godz. 15.30 odbędą się zebrania z rodzicami w celu podsumowania mijającego roku,omówieniu diagnoz i spraw bieżących.

OGŁOSZENIE

W dniach 08-09.06.2017r.( 08.06 grupa I i III a 09.06. grupy II i IV) odbędzie się wyjazd dzieci do Pensjonatu Agroturystycznego w Nowej Studnicy. W programie : jazda konna, zabawy, grill. Koszt wycieczki 10 zł. Chętne dzieci prosimy zapisywać u wychowawców grup.

PODZIĘKOWANIE

Serdecznie dziękujemy pani Ewelinie Adamskiej za wyposażenie przedszkola w dzbanuszki do mleka.

PODZIĘKOWANIE

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Publicznego Przedszkola w Tucznie składa serdeczne podziękowania pani Jadwidze Narel za słodycze dla dzieci z okazji Dnia Dziecka.

 

PODZIĘKOWANIE

Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie Mikulskiej za podarowanie kwiatów,które pięknie ozdobiły otoczenie naszego przedszkola.

UWAGA RODZICE

       Zapraszamy dzieci odchodzące do szkoły na Zieloną Noc z 9/10.06.2017r. w naszym przedszkolu. Wszystkich chętnych prosimy o zapisywanie się na listę w szatni.

PODZIĘKOWANIE

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY FIRMIE ,,FABEX" ZA PODAROWANIE LODÓW DLA NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW Z OKAZJI DNIA DZIECKA

ZAPROSZENIE

       Serdecznie zapraszamy Rodziców do naszego przedszkola na Dzień Mamy i Taty.

Grupa I Zajączki 23.05.2017r. o godz. 9.30

Grupa II Jarzębinki 24.05.2017r. o godz. 10.00

Grupa IV Misie 25.05.2017r. o godz. 10.00

Grupa III Wiewiórki 26.05.2017r. o godz.9.30

UWAGA!!

WYCIECZKA DLA PRZEDSZKOLAKÓW DO RODZINNEGO PARKU ROZRYWKI OWADOGIGANT W LUBNICY

       DNIA 1 CZERWCA 2017 r. Z OKAZJI DNIA DZIECKA, PRZEDSZKOLE W TUCZNIE ORGANIZUJE WYCIECZKĘ AUTOKAROWĄ DLA DZIECI DO PARKU ROZRYWKI OWADOGIGANT W LUBNICY. ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ WYJAZDU RODZICA Z DZIECKIEM. CHĘTNYCH RODZICÓW PROSIMY O WPIS NA LISTĘ U WYCHOWAWCÓW GRUP DO DNIA 8 MAJA ( PONIEDZIAŁEK). OBIAD DLA DZIECKA SPONSORUJE RADA RODZICÓW ( DOROŚLI WE WŁASNYM  ZAKRESIE)

CENA WYCIECZKI: DZIECKO 57 ZŁ Z ATRAKCJAMI

RODZIC 47 ZŁ BEZ OBIADU I WYROBÓW Z GLINY 

 MIEJSCE ZBIÓRKI:

PARKING PRZY URZĘDZIE MIASTA I GMINY TUCZNO

 WYJAZD: 8.00

 POWRÓT: 16.00-16.30

 

 

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy dzieci nowo przyjęte do Przedszkola w Tucznie i ich Rodziców na dzień otwarty, który odbędzie się 11.05.2017r.(czwartek) o godz.16.00.Dzieci będą mogły zobaczyć  sale przedszkolne, poznać Panie i pobawić się.

 

Nasze przedszkole wzbogaciło się o nowe gry i układanki.Zostały one zakupione za pieniądze uzyskane ze sprzedaży świątecznych jajeczek, przygotowanych przez Rodziców i dzieci na konkurs,, Wielkanocne jajeczko". Dziękujemy.

  UWAGA! ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

Serdecznie zapraszamy Rodziców na zajęcia otwarte do poszczególnych grup:

Grupa I Zajączki - 27.04.2017 r. o godz. 9.00

Grupa IV Misie  - 27.04.2017r. o godz. 9.30

Grupa II Jarzębinki - 28.04.2017r. o godz.9.30

 

 

Serdecznie dziękujemy Państwu Marcie i Mieszkowi Wójcik za piękny wózek, który będzie zdobił nasze przedszkole.

PODZIĘKOWANIE

Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Harze za ufundowanie nagród w konkursie ,,Jajeczko Wielkanocne".

 

 

Podsumowanie konkursu - Jajeczko Wielkanocne.

Jury w składzie;

 1. Kacper Madajczyk –przewodniczący
 2. Halina Dżalok –członek
 3. Jadwiga Stańczyk- członek
 4. Agnieszka Senator- członek

Sponsorem nagród Burmistrz Tuczna Krzysztof Hara

Jury po długiej naradzie- jajeczek było 39 –każda posiadała logo przedszkola- wyłoniło 3 główne nagrody ;

Pierwsze miejsce nr.16- Kornelia Lewandowska

Drugie miejsce nr. 23-Basia Tkacewicz

Trzecie miejsce nr.15-Lena Muzyka

Wyróżnienia otrzymał ;

Nr 7-Nikola Kudlak

Nr 17-Ania Ewert

Nr  36-Hania Wankiewicz

Nr  20-Weronika Gontarz

Nr  11-Karolina Kudlak

Wszystkie dzieci które brały udział w konkursie otrzymały nagrody pocieszenia – Karty Piotruś 

PODZIĘKOWANIE

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Publicznego Przedszkola w Tucznie składa serdeczne podziękowania firmie NATURE TUCZNO za soki dla dzieci z okazji Zajączka.

PODZIĘKOWANIE

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Publicznego Przedszkola w Tucznie składa serdeczne podziękowania  PANI KRYSTYNIE STYSIŃSKIEJ-Trumpf Mauxion Chocolates Sp. z o.o. , za słodycze dla dzieci z okazji Zajączka.

Z okazji nadchodzących Swiąt Wielkanocnych wszystkim przyjaciołom przedszkola, dzieciom i ich Rodzinom życzymy:

 

 W koszyku - obfitości,

w serduszku - miłości,

w jajkach - niespodzianek,

w Dyngusa - wody dzbanek.

 

Niech Wam jajeczko dobrze smakuje,

Bogaty zajączek uśmiechem czaruje.

Mały kurczaczek spełni marzenia,

wiary, radości, miłości, spełnienia.

 

Pracownicy Przedszkola w Tucznie

 

 

Podziękowanie 

Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Juszkiewicz za przekazanie zabawek do naszego przedszkola oraz pani Paulinie Paczkowskiej za podarowanie firanek..

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

Dnia 22 marca 2017 roku do naszego przedszkola przyjechali aktorzy teatru z Krakowa. Zaprezentowali nam przedstawienie pt. ,,Pan Twardowski'. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały spektakl, w którym pan Twardowski podpisuje pakt z diabłem ( a właściwie z diablicą) i sprzedaje mu swoja duszę. Po wielu perypetiach udaje się na kogucie na Księżyc. Barwny, interaktywny spektakl z pięknymi strojami i muzyką zachwycił i rozbawił małych widzów. Dzieci miały też możliwość wystąpienia na scenie razem z aktorami.

 

POWITANIE WIOSNY ​

      Przyjście nowej pory roku - wiosny jest doskonałą okazją do tego, by pokazać dzieciom jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budzaca się do życia przyroda. W salach przedszkolnych zazieleniły sie kąciki przyrody. Dzieci zajęły się hodowlą cebuli, rzeżuchy i fasoli. W wazonach pojawiły się bazie i gałazki forsycji. Nie zabrakło też prac plastycznych dotyczacych pierwszych zwiastunów wiosny.

      Zgodnie z tradycją naszego przedszkola 21 marca 2017 r. uroczyście pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Dzieci wraz z paniami przygotowały Marzannę - symbol złej zimy. O godz. 9.30 wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi paniami zebrały sie w jednej sali, żeby wspólnie pożegnać zimę :

Marzanno, Marzanno ty zimowa panno,

 dziś cię wygonimy, bo nie chcemy zimy.

      Miejsce Marzanny zajęła Pani Wiosna i symbolizujący ją kolorowy gaik.Podczas uroczystości przygotowanej przez nauczycielkę rytmiki p. Beatę Skrzeczkowską we współpracy z wychowawcami grup, dzieci miały okazje przywołać Wiosnę wierszykami, piosenkami i tańcami na ludowa nutę. Nie zabrakło też okazji do wspólnej zabawy. Na koniec dzieci z poszczególnych grup przygotowały wspaniałe portrety Pani Wiosny, które ozdobiły nasze przedszkole.

Terminarz postępowania rekrutacyjnego do Przedszkola Publicznego                        w Tucznie na rok szkolny 2017/2018

 

                           Zakres zadań

 

     Terminy

Składanie wniosków wraz z załącznikami           (dokumentami)

20.03-30.03.2017r.

 

Weryfikacja wniosków

 

31.03.2017r.

Ustalenie wyników postępowania rekrutacyjnego i podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

 

12.04.2017r.

 do godziny 14:00

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola

18.04.2017r.

do godz. 14:00

Możliwość składania wniosków o sporządzanie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka

Do 7 dni od daty podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

Przygotowanie i wydanie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka

Do 5 dni od daty złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia

Złożenie do dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia dziecka

Do 7 dni od terminu otrzymania pisemnego uzasadnienia odmowy przyjęcia.

Rozstrzygnięcie przez dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia dziecka

Do 7 dni od daty złożenia do dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

Skargi do sądu administracyjnego

 

 

                        Postępowanie uzupełniające

Podanie do publicznej wiadomości informacji o wolnych miejscach

24.04.2017r.

Składanie wniosków wraz z załącznikami

25-27.04.2017r.

                         

                   Weryfikacja wniosków

 

28.04-05.05 2017r.

Ustalenie wyników postępowania uzupełniającego i podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

 

16.05.2017r.

do godziny 14:00

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

18.05.2017r.

do godziny 14:00

 

Uwaga !!!

Od dnia 20.03.2017 r. rozpoczynają się zapisy do przedszkola na rok 2017/2018. Chętnych rodziców prosimy o zgłaszanie się do przedszkola po karty zgłoszeń.

Dziękujemy.


 

Ogłoszenie !

Dnia 21 marca 2017 r. o godz. 16.00 zapraszamy rodziców dzieci idących do szkoły na spotkanie z Dyrektorem Szkoły I. Krajnik oraz nauczycielkami przyszłych klas pierwszych.

UWAGA!

Dnia 22 marca o godz.10.30 w naszym przedszkolu wystąpi Teatr z Krakowa. Dzieci będą mogły obejrzeć bajkę pt. ,,Pan Twardowski". Koszt 4,50 zł - prosimy wpłacać do wychowawców grup.

DEKLARACJA POTWIERDZENIA WOLI KONTYNUACJI EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ

Zgodnie z art. 153 ust. 2 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku Prawo Oświatowe (Dz. U. 2017 poz. 59) rodzice dzieci uczęszczających do Publicznego Przedszkola w Tucznie corocznie składają na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia rekrutacji.

Informujemy, iż w dniach od 27.02.2017 r. do dnia 03.03.2017 r. należy pobrać u nauczycielki oddziału i złożyć w przedszkolu deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2017/2018.     

                                          

                                                       

Podziękowanie

Po raz kolejny pragniemy podziękować Pani Kamili Krajewskiej-Białas za podarownie naszemu przedszkolu  papieru ksero,plasteliny,nożyczek,farb ,klejów i kredek. Dzięki temu powstanie dużo pięknych prac plastyczno-technicznych.

Gminny Konkurs historyczno – przyrodniczy „ Tuczno – śladami naszych przodków”

W dniu 08 lutego 2017 r.  w naszym przedszkolu odbył się Gminny Konkurs historyczno – przyrodniczego . „ Tuczno – śladami naszych przodków”.

Konkurs  skierowany był do przedszkolaków – sześciolatków -  z przedszkoli z terenu gminy Tuczno. Organizatorem konkursu była  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy oraz Publiczne Przedszkole  w Tucznie.  W konkursie   udział wzięło  9 przedszkolaków  (3 zespoły  trzyosobowe).  Na konkurs przedszkolaki przygotowały  pracę plastyczną pt. ”Herb Tuczna”. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa w składzie:  Janusz Bartczak - Zastępca Burmistrza Tuczna, Elżbieta Warszylewicz  - pracownik Urzędu Miejskiego w Tucznie oraz Bożena Mielewska  - Przyjaciel Biblioteki.

Wyniki konkursu:

I miejsce grupa „Wiewiórki”. Nauczyciel Krystyna Zielińska. Skład grupy: Mikołajczyk Patrycja, Matusik Wiktor, Wieczorek Jan  

II  miejsce  grupa „Biedronki”. Nauczyciel Teresa Pobłocka. Skład grupy: Tumidaj Amelia, Tobolczyk Blanka, Sokoliński   Kacper

III miejsce  grupa „Misie”. Nauczyciel Halina Dżalok. Skład grupy: Szkutnik Kinga, Gawęda – Lipka Dawid, Wdowiński Jan

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe , dyplomy oraz  słodkie upominki.Aby zobaczyć zdjęcia zapraszamy do naszej galerii.

 

 

 

Drodzy rodzice !!!

Bardzo prosimy o wpłaty za przedszkole w terminie i dokładnie tyle ile jest napisane ( bez zaokrągleń).

Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy pani Monice Zielińskiej za przekazanie papieru i kolorowanek na rzecz przedszkola oraz pani Kamili Krajewskiej Białas za piękne kredki i pastele.

BAL KARNAWAŁOWY.

Uwaga Rodzice!

W dniu 10.02.2017 roku w naszym przedszkolu odbędzie się bal karnawałowy dla dzieci prowadzony nieodpłatnie przez firmę Republika. W trakcie balu zostaną wykonane zdjęcia wszystkim dzieciom. Zakup zdjęć nie jest obowiązkowy, zdjęcia wykonywane są na ryzyko prowadzącego. 

 

Wypożyczalnia strojów

Dnia 9.02.2017 r. w godzinach od 12.00 do 15.00 można wypożyczyć strój na bal. Cena 20 zł.

 

Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy pani Karolinie Wieczorek za podarowanie zabawek  oraz pani Marcie Szkutnik za przekazanie talerzy dla naszego przedszkola..

 

W związku z obchodzonym w styczniu Świętem Babci i Dziadka nasze przedszkole licznie odwiedziły babcie i dziadkowie. W tym roku szczególnie miło było również gościć prababcie i pradziadków. Dzieci z niecierpliwością czekały na gości, dla których przygotowały wiele atrakcji. Jak zwykle spotkania z najbliższymi były bardzo wzruszające. Dziękujemy za odwiedziny i czekamy na przyszły rok. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w naszej galerii.

PODZIĘKOWANIE 

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w organizację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poprzez upieczenie pysznych ciast.

Ogłoszenie

Uwaga rodzice dzieci 6-letnich.

Uchwałą Rady Miejskiej w Tucznie nr XXVII/179/2016 z dnia 28 XII 2016 w zwiazku z nowelizacją ustawy o samorządzie terytorialnym z dniem 1 stycznia 2017 r. zwalnia rodziców dzieci 6-letnich z zapłaty za godziny ponadwymiarowe dziecka przebywającego dł€żej niż 5- godzin w przedszkolu zgodnie z zadeklarowanymi godzinami.Rodzice dzieci 6-letnich płacą tylko za wyżywienie dziecka w przedszkolu.

 

ZAPROSZENIE

Zapraszamy kochane babcie i dziadków wraz z prababciami i pradziadkami do naszego przedszkola na wspólną uroczystość w dniach:

19.01.2017 

Grupa I - ZAJĄCZKI- godz.9.30

20.01.2017

Grupa IV - MISIE- godz.9.30

23.01.2017

Grupa II - JARZĘBINKI- godz.9.30

24.01.2017

Grupa III- WIEWIÓRKI- godz.9.30

SZANOWNI PAŃSTWO,

w związku z pojawiającymi się jednostkowymi przypadkami wszawicy wśród dzieci, prosimy o regularną kontrolę stanu głowy dziecka, a w sytuacji pojawienia się wszawicy u dziecka, prosimy o dokładne wyczyszczenie głowy dziecka. Wszawica jest chorobą, którą dzieci łatwo zarażają się między sobą, dlatego w jej zwalczaniu niezmiernie ważna jest regularna kontrola czystości i przestrzeganie zasad higieny.

 

     Serdeczne życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia w cieple rodziny, pięknie pachnącej choinki, zdrowia i energii na co dzień oraz uśmiechu i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku życzy

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Publicznego Przedszkola w Tucznie
 

Podziękowanie

Dyrektor , Rada Pedagogiczna oraz dzieci składają serdeczne podziękowania Państwu Ewelinie i Miłoszowi Adamskim oraz Pani Sylwii Ewert za pomoc w organizacji poczęstunku na Wigilie w naszym przedszkolu.

WYNIKI KONKURSU NA CHOINKĘ OGŁOSZONEGO W KAJTUSIU Z GRUDNIA 2016 ROKU

Jury w składzie

1.Małgorzata Karasek

2.Iwona Chabrowska

3.Renata Muzyka

Jury po podsumowaniu przyznanych punktów wyłoniło zwycięskie prace.

I miejsce Ania Ewert

II miejsce Wiktor Matusik i Ania Szymko

III miejsce Jakub Stróżyński

Wyróżnienia otrzymały choinki Ani Bukały, Oli Tereszczak i Wojtka Juszkiewicza.Pozostałe prace otrzymały nagrody pocieszenia.

 

Prosimy o zgłaszanie dzieci, które będą uczęszczać do przedszkola w dniach 27.12. - 30.12.2016r.. Lista zapisów w szatni przedszkolnej.

UWAGA TEATRZYK

 

Dnia 19.12.2016r. wystąpi w naszym przedszkolu Teatr Źywego Aktora z Krakowa z bajką ,,Królowa Śniegu". Koszt 4 zł. Prosimy wpłacać pieniądze do wychowawców grup.

 

Podziękowanie

Dyrektor , Rada Pedagogiczna oraz dzieci składają serdeczne podziękowania państwu Tereszczakom, państwu Białasom, państwu Stoltmanom i państwu Kuciakom za ofiarowanie choinek na rzecz przedszkola.

 

Dzieci z grupy Jarzębinek wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują Państwu Włodzimierze i Stanisławowi Kuciak oraz Panu Mieczysławowi Stoltman za ofiarowane choinki.

ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkania Wigilijne

- Oddział II ,,Jarzębinki" dnia 20.12.2016 roku o godz.10.00

- Oddział III,, Wiewiórki" dnia 20.12.2016 roku o godz.14.00

- Oddział I ,,Zajączki" dnia 21.12.2016 roku o godz.9.30

- Oddział IV ,,Misie" dnia 21.12.2016 roku o godz. 10.00

Dyrektor , Rada Pedagogiczna oraz dzieci składają serdeczne podziękowania panu

MARIANOWI SĘDZIAKOWI

za udział w uroczystości z okazji Mikołajek.

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Zapraszamy na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 7.12.2016r. o godz.16.00 .Podczas spotkania odbędzie się prelekcja pracownika Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej na temat - ,, Pozytywny wpływ czytelnictwa na rozwój dziecka, szkodliwość  gier komputerowych i telewizji".Po prelekcji odbędą się spotkania w grupach.

PODZIĘKOWANIE

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

PANI TERESIE JANUS

PANI LUCYNIE MARDOFEL

Z ZESPOŁU LUDOWEGO ,,JARZĘBINKI' Z JEZIOREK ZA WSPANIAŁY WYSTĘP, KTÓRYM UŚWIETNIŁY NASZĄ UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ANDRZEJEK.

Składają Dzieci, Dyrekcja oraz Rada Pedagogiczna

OGŁOSZENIE

Dnia 06.12.2016 r. w naszym przedszkolu odbędzie się Zabawa Mikołajkowa dla dzieci.Dzieci przedszkolne otrzymają paczki. Zapraszamy również dzieci nieuczęszczające do przedszkola.Istnieje możliwość zamówienia dla nich paczki. Zapisy na paczkę przyjmujemy do 21.11.2016 r.Koszt paczki 20 zł.

Uwaga!!!

Dnia 23.11.2016 roku o godzinie 11.00 w naszym przedszkolu wystąpi teatr żywego aktora z Krakowa z bajką pt.,, Pinokio". Koszt 4 zł. Pieniądze prosimy wpłacać do wychowawców grup. Dziękujemy.

 

Podziękowanie   

Składamy serdeczne podziękowanie panu Lechowi Wypychowi, za przewiezienie mebli z Płociczna do naszego przedszkola.

ZIEMNIACZANA DYSKOTEKA

25.10.2016 r o godz. 10. 00 w naszym przedszkolu odbędzie się uroczyste powitanie Jesieni ,,Ziemniaczana dyskoteka”. Prosimy chętnych rodziców o dostarczenie różnorodnych potraw z ziemniaków (placki, kopytka, kluski, zapiekanki frytki, sałatki itp.)

Pasowanie 

Serdecznie zapraszamy rodziców najmłodszej grupy I ,,Zajączki" na uroczyste pasowanie na Żaczka Przedszkolaczka, które odbędzie się 27.10.2016r. o godz. 10.00

Uwaga  

Zebranie z rodzicami

Serdecznie zapraszamy na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 3.10.2016r. o godz.16.00.

UWAGA TEATR

Dnia 29.09.2016r. (czwartek), o godz.10.30 w naszym przedszkolu wystąpi teatr żywego aktora ze spektaklem pt.,,O smoku cudaczku wyśmiewaczku".Proszę o wpłacanie 3,50 zł do nauczycielki oddziału.

Spotkanie z policjantem

 

W dniu 20.09.2016r. dzieci z naszego przedszkola spotkały się z przedstawicielką policji mł. asp. Beatą Budzyń. W bardzo ciekawy sposób dowiedziały się jak być bezpiecznym na drodze.

 

W każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz.15.30 nauczyciele wszystkich grup pełnią dyżur w przedszkolu.Zapraszamy rodziców do indywidualnych kontaktów.   

Fotograf

Informujemy, że w naszym przedszkolu będzie fotograf.Sesja fotograficzna dla dziewczynek w stroju Elsy, a dla chłopców w stroju Kristoffa. Zainteresowanych rodziców prosimy o wpisanie dziecka na listę dostępną w szatni. Szczegóły i ceny wkrótce.

    

Fotograf będzie 27.09.2016r.                    PODZIĘKOWANIE

DLA

 

Sz. P.

Agnieszki, Ireneusza Ignaszak

 

Składają Dzieci, Dyrekcja oraz Rada Pedagogiczna

 

PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W TUCZNIE

 

,, Jeden z największych sekretów życia polega na tym,

że tylko to wszystko, co robimy dla innych, jest tym,

co naprawdę warto robić.”

                                                     C. Lewis

 

Wyrażając swą ogromną wdzięczność za współpracę

z Naszą Placówką życzymy samych sukcesów.

 

 

Wrzesień  2016

BIULETYN  INFORMACYJNY PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W TUCZNIE

Dyrektorem placówki jest mgr. Bożena Jacyna

Przedszkole czynne jest od godziny 6.30 do 15.30.

Oddział I dzieci 3-4 letnie – nauczyciel Arleta Pietruszewska

Oddział II dzieci 4 i 5 letnie nauczyciel Agata Zydor

Oddział III 6 latki nauczyciel Krystyna Zielińska

Oddział IV 5-6 latki nauczyciel Halina Dżalok

Prace w grupach uzupełnia nauczyciel Renata Muzyka. Intendentką przedszkola jest pani Krystyna Turowska urzędująca w godzinach 7.30-15.30.

Z tytułu świadczeń wykraczających poza podstawę programową rodzice zobowiązani są do 17-go każdego miesiąca uiścić opłatę w wysokości 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę świadczeń. W przypadku rodzeństwa zniżka 30 % na 2,3,... dziecko w przedszkolu.Każdy rodzic otrzymuje książeczkę wypłat za przedszkole na którą wpłaca kwotę naliczoną przez intendentkę przedszkola, zgodnie z liczbą dni obecności dziecka w przedszkola. Zwrot za dni nieobecne następuje w następnym miesiącu. Wpłat można dokonać w banku w Tucznie- nasz bank nie pobiera opłat. Odpłatność również można dokonywać przez Internet ( prosimy po dokonaniu wpłaty dostarczać do intendentki przedszkola potwierdzenia zapłaty ).Prowadzący zajęcia dodatkowe - zajęcia dodatkowe są refundowane przez Urząd Miasta i Gminy z funduszy przeznaczanych na poszerzenie oferty przedszkola. :

Pani Beata Skrzeczkowska – rytmika , Siostra Regina Jamrożek – religia, logopeda – Jadwiga Stańczyk, jęz. angielski -Piotr Kluk

 

OPŁATY DODATKOWE POZOSTAŁE DOTYCZĄ:

1.Wyżywienie: śniadanie 1.50zł, obiad–3 zł,podwieczorek-1 zł.

Opłata za pomoce plastyczne i dydaktyczne 60 zł- wpłata u nauczycielek grup, za opłaty rodzic otrzymuje pokwitowanie. Opłata za PZU 32 zł i na Radę Rodziców 60 zł u intendentki przedszkola       ( w przypadku rodzeństwa 2,3... dziecko w przedszkolu 40 zł.)

Karty Pracy:

 •  TRZYLATKI
  Tropiciele. Trzylatek. Pakiet / BOX wydawnictwa WSiP oraz Obserwacje dziecka w I roku wychowania przedszkolnego. Materiały dla dziecka trzyletniego. wydawnictwo: Edukacja Polska
 • CZTEROLATKI
  Tropiciele. Czterolatek. Pakiet / BOX wydawnictwa WSiP oraz Obserwacje dziecka w II roku wychowania przedszkolnego. Materiały dla dziecka czteroletniego. Wydawnictwo Edukacja Polska
 • PIĘCIOLATKI
  Tropiciele. Roczne przygotowanie przedszkolne. Komplet / BOX wyd. WSiP oraz  Diagnoza przedszkolna - karty pracy. Wychowanie przedszkolne. Pięciolatek wydawnictwo Wsip ( na okładce  jest pszczółka)
 • SZEŚCIOLATKI

 Box „Paczka Puszatka” Roczne  przygotowanie przedszkolne. 2016 wydawnictwo Wsip Diagnoza ujęta jest w kartach pracy.

 •  Dzieci 3 letnie piżamę i poszewki na pościel w wymiarze pościeli do łóżeczka dziecięcego ok.100x140, jasiek. Ręcznik mały. Obuwie przedszkolne. Teczkę tekturową format A4 na prace dziecka.  Kubek ze szczoteczką do zębów, pasta. Każda rzecz dziecka powinna być czytelnie podpisana.
 • Dzieci 4 letnie- ręcznik mały, kubek, pastę i szczoteczkę do zębów, teczkę tekturową A4  na prace dziecka, obuwie przedszkolne.
 • Dzieci  5 i 6 latki strój gimnastyczny do ćwiczeń w woreczku materiałowym ( koszulka i krótkie spodenki), ręcznik mały, kubek, pastę i szczoteczkę do zębów, teczkę tekturową A4  na prace dziecka, obuwie przedszkolne.
 • www.przedszkolewtucznie.edupage.org , tel  67 2593056

Zapraszamy Rodziców do przedszkola na zebranie informacyjne dnia 29 sierpnia o godzinie 16.00.

WAŻNA INFORMACJA- KARTY PRACY

 PROSIMY RODZICÓW O ZAKUP KART PRACY (cały komplet) DLA DZIECI   NA NOWY ROK 2016/2017

Ø  DZIECI TRZYLETNIE - BOX „TROPICIELE TRZYLATKA”, WYDAWNICTWO WSIP

Ø  DZIECI CZTEROLETNIE  -BOX „TROPICIELE CZTEROLATKA” WYDAWNICTWO WSIP

Ø  DZIECI PIĘCIOLETNIE - BOX„TROPICIELE. ROCZNE PRZYGOTOWANIE PRZEDSZKOLNE” WSIP

Ø  DZIECI SZEŚCIOLETNIE  –  BOX „PACZKA PUSZATKA” ROCZNE  PRZYGOTOWANIE PRZEDSZKOLNE. 2016 WSIP

-------------------------------

KUPROSIMY RÓWNIEŻ O ZAKUPIENIE:

OO3 LATKI -Obserwacje dziecka w I roku wychowania przedszkolnego. Materiały dla dziecka trzyletniego. WYDAWNICTWO EDUKACJA POLSKA

4 LATKI- Obserwacje dziecka w II roku wychowania przedszkolnego. 
Materiały dla dziecka czteroletniego.

WYDAWNICTWO EDUKACJA POLSKA.

 

 Diagnoza dla szeciolatków zawarta jest kartach pracy Paczka Puszatka.

 

Dyrektor Publicznego Przedszkola w Tucznie, Pani Bożena Jacyna, składa serdeczne podziekowania za pomoc w organizacji Festynu "Czekając na lato":

BURMISTRZOWI TUCZNA KRZYSZTOFOWI HARA

PREZES GS JADWIDZE NAREL

OSP TUCZNO

JÓZEFOWI MADAJ

DOM HANDLOWY "KAROLINKA" IWONIE BŁASZAK

PPHU "DALMAR" MARCINOWI DALECKIEMU

PIEKARNIA "PANEM" LERCZAK-MICHAŁOWSKI WAŁCZ

ŻYWIEC ZDRÓJ

FIRMA CICHAS

BIBLIOTEKA TUCZNO

GOK TUCZNO

RADA RODZICÓW: M.TERESZCZAK,L. BEMBENEK, S. EWERT, A. REMISZEWSKA

 

PIOTROWI KOSOWIEC

MARTYNIE SULIGA

OLEKSIAK ADRIANIE

KAROLINIE WIECZOREK

DRZEWIECKIEMU RAFAŁOWI

MAGDZIE MIKULSKIEJ

GEBAUER KRYSTYNIE

OLIWII DOBROWOLSKIEJ

AGACIE PROSTKO

SYLWII GONTARZ

HONORACIE STOCKIEJ

RODZICOM ZA UPIECZENIE CIAST:

LIDII BEMBENEK

IZABELI ZYDOR

MARCIE SZKUTNIK

AGACIE SZYMKO

BEACIE ANDRZEJEWSKIEJ

AGNIESZCE SENATOR

EMILII JANCZEWSKIEJ

EWIE SARZALE

ANNIE REMISZEWSKIEJ

EWIE MATUSIK

KASI ŁOPATIUK

WIESŁAWIE BARAN

JUSTYNIE SOBOTA -BRZDĄK

 

Uroczystość zakonczenia roku dla dzieci odchodzących do szkoły odbędzie się 23 czerwca 2016 w przedszkolu o godzinie 15.00.

ZAPRASZAMY NA RODZINNY FESTYN "CZEKAJĄC NA LATO " 

PLAC PRZEDSZKOLNY-18.06.2016-SOBOTA-GODZINA 13.00

W PROGRAMIE: WYSTĘPY I TAŃCE PRZEDSZKOLAKÓW

LOTERIA FANTOWA

KONKURSY

PUNKTY GASTRONOMICZNE I .......

GŁÓWNA NAGRODA HULAJNOGA

 

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Publicznego Przedszkola w Tucznie składa serdeczne podziękowania Sponsorom za okazaną przychylność i życzliwość:

PANI KRYSTYNIE STYSIŃSKIEJ-Trumpf Mauxion Chocolates Sp. z o.o.  za słodycze

PANI ZOFII NOWAK-SARNOW ZA LODY

PAŃSTWU EWELINIE I KRZYSZTOFOWI KOSIAK ZA LODY

PANI IWONIE BŁASZAK - DOM HANDLOWY "KAROLINKA"- LODY

DZIĘKUJEMY!

 

 

! czerwca odbedzie się teatrzyk dla dzieci. Cena 4 zł, wpłata u wychowawczyń grup.

27.05.2016 PRZEDSZKOLE NIECZYNNE- ODRABIAMY 18.06.2016 ( SOBOTA)

" FESTYN RODZINNY" CZEKAJĄC NA LATO"

Dnia 7 czerwca 2016 w godzinach 10.00 -11.30 zapraszamy dzieci nowoprzyjęte

do przedszkola na wspólną zabawę z przedszkolakami.

DZIEŃ MAMY I TATY

20 MAJ 2016 (PIĄTEK) GODZ.9.30 SMERFY ODDZIAŁ I

23 MAJ (PONIEDZIAŁEK) GODZ.9.30 MISIE ODDZIAŁ IV

24 MAJ (WTOREK) GODZ.9.30 WIEWIÓRKI  ODDZIAŁ III 

25 MAJ(ŚRODA) GODZ.9.30 JARZĘBINKI  ODDZIAŁ II

ZAPRASZAMY RODZICÓW!!!

 

12.05.2016 TEATRZYK DLA DZIECI PT."WOJTEK STRAŻAKIEM" CENA 4,50 - WPŁATA U WYCHOWAWCZYŃ GRUP

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI NOWOPRZYJĘTE DO PRZEDSZKOLA W TUCZNIE

NA "DZIEŃ OTWARTY" DNIA 04,05.2016 GODZ.15.30

14 kwietnia dzieci  z naszego przedszkola spotkały się policjantami. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna  Publicznego Przedszkola w Tucznie dziękują Państwu Monice Zielińskiej i Krzysztofowi Czaban za przekazanie kwoty 100 zł na rzecz przedszkola.

SPOKOJNYCH, POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH SPĘDZONYCH W WIOSENNYM, RADOSNYM NASTROJU, ZDROWIA, OPTYMIZMU ORAZ WSZELKIEJ POMYŚLONOŚCI ŻYCZY 

DYREKTOR I RADA PEDAGOGICZNA PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W TUCZNIE

Dnia 29 lutego, w przedszkolu, odbędzie się teatrzyk dla dzieci Mój przyjaciel Dino. Cena 3.50.

Bardzo dziękujemy Państwu Barbarze i Rafałowi Szumińskim za ofiarowane zabawki dla przedszkolakówlaugh

Dnia 24.02.2016 na godz. 16.00 Zapraszamy Rodziców  na zebranie z psychologiem na temat przemocy w rodzinie. Po zebraniu ogólnym zapraszamy na spotkania w grupach z wychowawcami.

 

REGULAMIN REKRUTACJI DZIECI DO

Przedszkola Publicznego w Tucznie

Podstawa prawna:

·  Ustawa o Systemie Oświaty ze zmianami wynikającymi z Ustawy z dn. 19 marca 2009 roku o zmianie Ustawy o Systemie Oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw ( Dz.U. Nr 56, poz. 4582 z późniejszymi zmianami) oraz z dn.18.stycznia 2014 roku (Dz. U. 2014.poz.7)

·    Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 20 lutego 2004 r.        w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych ( Dz.U. Nr 26, poz.232)

·   Ustawa z dnia 29 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o Systemie Oświaty oraz niektórych innych ustaw – zmiany w zakresie obowiązku szkolnego

·         Statut Przedszkola Publicznego w Tucznie

 

Rozdział I. Tok postępowania rekrutacyjnego.

1. Przebieg rekrutacji dzieci do przedszkola obejmuje:

a)      Określenie liczby miejsc organizacyjnych w przedszkolu;

b)      Ogłoszenie o rekrutacji dzieci do przedszkola;

c)       Przyjmowanie „Kart zgłoszeń dzieci do przedszkola”,

d)      Powołanie Komisji Rekrutacyjnej;

e)      Ustalenie terminu i miejsca posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej;

f)       Posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej;

g)       Ogłoszenie wyników rekrutacji dzieci do przedszkola.

 2. Postępowanie Komisji Rekrutacyjnej jest jawne.

Rozdział  II. Zasady postępowania rekrutacyjnego.
1.  Do Przedszkola Publicznego w Tucznie przyjmowane są dzieci w wieku od 3-6 lat zamieszkałe na terenie Miasta i Gminy Tuczno.

2. Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat.

3. W przypadku dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, wychowaniem przedszkolnym może być objęte dziecko, nie dłużej jednak niż do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 9 lat ( dwa razy odroczony obowiązek szkolny).

4. Dziecko przed pójściem do szkoły jest zobowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne.

5. Liczba oddziałów określona w Projekcie Organizacyjnym jest liczbą maksymalną                     i w przypadku zgłoszenia do przedszkola mniejszej liczby dzieci ulega odpowiedniemu zmniejszeniu.

6. Podstawowa rekrutacja dzieci do Przedszkola Publicznego w Tucznie odbywa się raz         w roku. Czynności rekrutacyjne trwają od 01 marca do 31 marca.

a) Rodzice składają „Kartę zgłoszenia dziecka do przedszkola” w dniach ustalonych przez Komisję Rekrutacyjną w danym roku szkolnym w nieprzekraczalnym ww. terminie.
b) O przyjęciu dziecka do Przedszkola Publicznego w Tucznie decyduje Komisja Rekrutacyjna powołana przez Dyrektora Przedszkola, w oparciu o liczbę miejsc organizacyjnych. Komisja, uwzględniając zasady określone w niniejszym Regulaminie oraz    w Statucie Przedszkola Publicznego w Tucznie, przyjmuje dzieci – w miarę istniejących miejsc; c) Listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola wywieszane będą 21 kwietnia.

Rozdział III. Harmonogram rekrutacji.

Poszczególne etapy postępowania rekrutacyjnego będą odbywały się w następujących terminach:

 1. Od 15 do 29 lutego składanie deklaracji o kontynuowaniu uczęszczania dziecka do przedszkola w następnym roku szkolnym
 2. Od 01 marca do 31 marca – wydawanie i przyjmowanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola
 3. Dnia 05 kwietnia – obrady Komisji Rekrutacyjnej
 4. Dnia 21 kwietnia – wywieszenie list dzieci przyjętych i dzieci nieprzyjętych

 

Rozdział IV. Kryteria przyjęć dzieci do przedszkola .

 1. Do Przedszkola Publicznego w Tucznie przyjmuje się dzieci zamieszkałe na terenie Miasta i Gminy Tuczno .
 2. W przypadku większej liczby kandydatów spełniających warunek o którym mowa           w ust. 1 niż liczba wolnych miejsc na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria:

Lp.

                       Kryteria podstawowe                     

Liczba punktów

1.

Wielodzietność rodziny dziecka ( oznacza to rodzinę wychowującą troje i więcej dzieci)

1

2.

Niepełnosprawność dziecka

1

3.

Niepełnosprawność jednego z rodziców dziecka

1

4

Niepełnosprawność obojga rodziców dziecka

1

5.

Niepełnosprawność rodzeństwa dziecka

1

6.

Samotne wychowywanie dziecka w rodzinie ( oznacza to wychowywanie dziecka przez pannę, , kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostająca w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba, ze osoba taka wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem)

1

7.

Objęcie dziecka pieczą zastępczą

1

 

 1. Kryteria o których mowa w ust. 2 mają jednakową wartość .
 2. W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu przedszkole nadal będzie dysponowało wolnymi miejscami na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę dodatkowe kryteria , które dyrektor ustalił w porozumieniu z Burmistrzem Miasta i Gminy Tuczno przyznał im określoną liczbę punktów:

 

Lp.

Kryteria dodatkowe

Liczba punktów

1.

 

Dzieci, których oboje rodziców lub samotny rodzic pracują lub wykonują rolniczą lub pozarolniczą działalność gospodarczą i wymagają zapewnienia w przedszkolu pobytu całodziennego

5

2 .

Dzieci z roczników 2010 które nie były wcześniej objęte edukacją szkolną

2

3.

Dzieci, których rodzeństwo uczęszcza już do przedszkola

2

4.

Dzieci zgłoszone na pobyt w przedszkolu powyżej 5 godzin dziennie – ponad podstawę programową,

 

2

 

5. W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego Komisja Rekrutacyjna będzie brała pod uwagę kolejność składania wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola.

6. Komisja Rekrutacyjna powołana przez Dyrektora Przedszkola oprócz wymienionych                 w rozdziale IV pkt. 4 może przyjąć dodatkowe, uszczegółowione kryteria rekrutacji, o ile nie są one sprzeczne z niniejszym regulaminem.

 

Rozdział V. Skład komisji rekrutacyjnej

1. W skład Komisji Rekrutacyjnej wchodzą:

 a) Przewodnicząca Komisji Rekrutacyjnej – pani Jadwiga Stańczyk

b) Przedstawiciel organu prowadzącego – pani Malwina Kamińska

c) Przedstawiciel Rady Rodziców – pani Małgorzata Tereszczak

d) Przedstawiciel Rady Pedagogicznej – pani Halina Dżalok;

2. Przewodniczącym Komisji Rekrutacyjnej jest pani Jadwiga Stańczyk – nauczycielka .
3. W pracach Komisji Rekrutacyjnej mogą brać udział przedstawiciele organu sprawującego nadzór pedagogiczny na prawach obserwatora.

Rozdział VI.  Zadania dyrektora przedszkola
1. Wykonanie czynności przygotowawczych do pracy Komisji Rekrutacyjnej:

 a) Wywieszenie ogłoszenia o terminach rekrutacji i niniejszego Regulaminu;
b) Wyjaśnianie rodzicom zasad określonych w niniejszym Regulaminie;
c) Wydawanie i przyjmowanie „Kart zgłoszeń dziecka do przedszkola” oraz przyjmowanie innych dokumentów dostarczanych przez rodziców;
d) Sprawdzenie wszystkich dokumentów pod względem formalnym i rzeczowym, ze szczególnym zwróceniem uwagi na:
- datę i miejsce urodzenia dziecka,
- miejsce zamieszkania dziecka, miejsce zameldowania dziecka,
- czas pobytu dziecka w przedszkolu,
- wymogi dotyczące pobytu dziecka w przedszkolu,
- pracę rodziców, telefony kontaktowe,
- czytelność zapisów i pieczęci w Karcie zgłoszenia i innych dokumentach.
e) Sporządzenie na posiedzenie Komisji wykazu zgłoszonych dzieci z podziałem na grupy wiekowe, zawierającego następujące informacje:
- nazwiska i imiona dzieci w porządku alfabetycznym,
- adresy zamieszkania dzieci,
- informacje o pełnym (z wyżywieniem) lub niepełnym czasie pobytu dziecka w przedszkolu.

2. Uczestniczenie w pracach Komisji Rekrutacyjnej.
3. Wywieszanie list dzieci przygotowanych na posiedzeniu Komisji.

 

 

Rozdział VII . Tryb pracy Komisji Rekrutacyjnej

 

 1. Posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej odbywa się na terenie Przedszkola Publicznego            w Tucznie terminie ustalonym w harmonogramie rekrutacji.
 2. W pierwszym etapie Komisja Rekrutacyjna dokonuje wstępnej analizy złożonych kart w celu zapewnienia miejsc w przedszkolu dla dzieci spełniających kryteria określone w rozdziale IV pkt. 2.
 3. W drugim etapie Komisja Rekrutacyjna podejmuje decyzję o zakwalifikowaniu dzieci do przedszkola w ramach posiadanych miejsc spełniających dodatkowe kryteria określone w rozdziale IV pkt. 4.
 4. W przypadku zaistnienia sytuacji spornej lub wątpliwej Komisja Rekrutacyjna na posiedzeniu ma prawo podjęcia decyzji w drodze głosowania . Poszczególni członkowie Komisji dysponują jednym głosem. W przypadku, gdy glosowanie nie przyniesie rozstrzygnięcia – decydujący głos należy do przewodniczącego Komisji.
 5. Z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej sporządza się protokół.
 6. Komisja Rekrutacyjna ustala wyniki postępowania rekrutacyjnego i podaje do publicznej wiadomości :

1)      listy dzieci zakwalifikowanych i dzieci niezakwalifikowanych

2)      ustala i podaje do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych                         i nieprzyjętych.

 1. Listy podaje się do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie w widocznym miejscu w siedzibie Przedszkola Publicznego w Tucznie oraz na stronie internetowej placówki. Listy zawierają imiona i nazwiska dzieci uszeregowane w kolejności alfabetycznej.
 2. Dzień podania do publicznej wiadomości listy jest określony w formie adnotacji umieszczonej na tej liście , opatrzonej podpisem przewodniczącego Komisji Rekrutacyjnej.
 3. Jeśli rodzic dziecka nieprzyjętego do przedszkola wystąpi do Komisji Rekrutacyjnej    z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka Komisja Rekrutacyjna sporządza uzasadnienie zawierające przyczyny odmowy przyjęcia,         w tym najniższą liczbę punktów, która uprawniała do przyjęcia oraz liczbę punktów, którą kandydat uzyskał w postępowaniu rekrutacyjnym.

Rozdział  VIII.  Dokumenty dotyczące rekrutacji

1.      Dokumenty składane przez rodziców do przedszkola to:

a. Karta zgłoszenia dziecka do przedszkola;
b. Inne dokumenty dołączane w miarę potrzeb.
2. Dokumenty stanowiące podstawę pracy Komisji Rekrutacyjnej to:
a. Imienne wykazy zgłoszonych dzieci;
b. Karty zgłoszeń dzieci do przedszkola oraz inne dokumenty złożone przez rodziców;
c. Arkusz organizacyjny przedszkola.
3. Komisja Rekrutacyjna sporządza protokół ze swojego posiedzenia, do którego załącza:
a. listy dzieci zamieszkałych na terenie Gminy Tuczno przyjętych do Przedszkola Publicznego w Tucznie ( według rozdziałów z zaznaczeniem rocznika)
b. listy dzieci nieprzyjętych do Przedszkola Publicznego w Tucznie .

Tryb odwoławczy

1.      W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych        i nieprzyjętych, rodzic dziecka może wystąpić do Komisji Rekrutacyjnej  z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia  odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola.

2.      Uzasadnienie sporządza się w terminie 7 dni  od dnia wystąpienia przez rodzica dziecka z wnioskiem Uzasadnienie zawiera przyczyny odmowy przyjęcia dziecka,       w tym najniższą liczbę punktów , która uprawniała do przyjęcia oraz liczbę punktów , którą uzyskało dziecko  w postępowaniu rekrutacyjnym.

3.      Rodzic dziecka może wnieść do dyrektora przedszkola odwołanie od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej w terminie 7 dni  od dnia otrzymania uzasadnienia.

4.      Dyrektor przedszkola rozpatruje odwołanie  od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej  w terminie 7 dni  od dnia otrzymania odwołania.

3.      Na rozstrzygniecie dyrektora przedszkola służy skarga do sądu administracyjnego. 

 

 

 

Rozdział IX.  Harmonogram postępowania uzupełniającego

Poszczególne etapy postępowania rekrutacyjnego uzupełniającego będą odbywały się                 w następujących terminach:

 

1. Składanie wniosków o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

04.05.-13.05.2016 r.

2.Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola i dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

14.05.-18.05.2016 r.

3. Na żądanie przewodniczącego komisji rekrutacyjnej - składanie dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach dołączonych do wniosku o przyjęcie do przedszkola

14.05.-18.05.2016 r.

4. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

23.05.2016 r.

do godz. 1430

5.Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

do 27.05.2016 r.

6. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

30.05.2016 r.

do godz. 1430

X.  Przepisy końcowe
1. Liczbę dzieci w oddziałach określają obowiązujące przepisy, lecz liczba ta nie może być większa niż 25 dzieci.
2. Przez rodziców rozumie się również prawnych opiekunów i rodziców zastępczych.
3. W trakcie roku szkolnego dzieci przyjmowane są do przedszkola decyzją dyrektora,    z uwzględnieniem postanowień zawartych w rozdziale IV.4.Regulamin wchodzi w życie z dniem uchwalenia.                                                                                                                  5.Traci moc uchwała nr 2 Rady Pedagogicznej z dnia 20.02.2013r. w sprawie Regulaminu Rekrutacji przyjęcia dzieci do przedszkola Publicznego w Tucznie

 Nowy Regulamin został przyjęty uchwałą Rady Pedagogicznej  z dnia 02.02.2016r

Regulamin wchodzi w życie z dn: 03.02.2016r.

 

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

W przedszkolnym pisemku  "Kajtuś" został ogłoszony konkurs na najciekawszą choinkę. Do konkursu przyniesiono 16 choinek. Pierwsze miejsce zajęła praca Ani Ewert, na drugim miejscu wyróżniono choinkę Zuzi Suligi i Lilianny Piórkowskiej, na trzecim choineczka Kuby Stróżyńskiego. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody rzeczowe (gry dydaktyczne oraz zabawki) zasponsorowane przez dyrektor przedszkola.  

Bardzo dziękujemy Rodzicom za wsparcie i zaangażowanie oraz docenienie pracy redagowania przedszkolnego Kajtusia.

Dyrektor Publicznego Przedszkola w Tucznie składa serdeczne podziekowania Pani Karolinie Wieczorek za darowiznę w kwocie 100 zł na rzecz przedszkola.

 

BIULETYN  INFORMACYJNY PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W TUCZNIE

Dyrektorem placówki jest mgr. Bożena Jacyna

Przedszkole czynne jest od godziny 6.30 do 15.30.

Oddział I dzieci 3 letnie – nauczyciel Agata Zydor

Oddział II dzieci 4 – letnie nauczyciel Halina Dżalok

Oddział III 5 latki nauczyciel Krystyna Zielińska

Oddział IV 5-6 latki nauczyciel Renata Muzyka

Intendentką przedszkola jest pani Krystyna Turowska.

Z tytułu świadczeń wykraczających poza podstawę programową rodzice zobowiązani są do 17-go każdego miesiąca uiścić opłatę w wysokości 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę świadczeń. W przypadku rodzeństwa zniżka 30 % na 2,3,... dziecko w przedszkolu.

Każdy rodzic otrzymuje książeczkę wypłat za przedszkole na którą wpłaca kwotę naliczoną przez intendentkę przedszkola, zgodnie z liczba dni obecności dziecka w przedszkola. Zwrot za dni nieobecne następuje w następnym miesiącu. Wpłat należy dokonać w banku w Tucznie- nasz bank nie pobiera opłat. Odpłatność również można dokonywać przez Internet ( prosimy po dokonaniu wpłaty dostarczać do intendentki przedszkola potwierdzenia zapłaty ).

Prowadzący zajęcia dodatkowe - zajęcia dodatkowe są refundowane przez Urząd Miasta i Gminy z funduszy przeznaczanych na poszerzenie oferty przedszkola. :

 

Pani Beata Skrzeczkowska - rytmika

Siostra Regina Jamrożek – religia

OPŁATY DODATKOWE POZOSTAŁE DOTYCZĄ:

1. Wyżywienie: śniadanie 1.50 zł,  obiad – 3 zł, podwieczorek- 1 zł

2.Opłata za pomoce plastyczne i dydaktyczne 60 zł

3. Opłata za PZU 32 zł

4. Składaka na Radę Rodziców 60 zł ( w przypadku rodzeństwa 2,3... dziecko w przedszkolu 40 zł.)

Karty Pracy:

   TRZYLATKI
Tropiciele. Trzylatek. Pakiet / BOX wydawnictwa WSiP oraz Obserwacje dziecka w I roku wychowania przedszkolnego. Materiały dla dziecka trzyletniego. wydawnictwo: Edukacja Polska

  CZTEROLATKI
Tropiciele. Czterolatek. Pakiet / BOX wydawnictwa WSiP oraz Obserwacje dziecka w II roku wychowania przedszkolnego. Materiały dla dziecka czteroletniego. Wydawnictwo Edukacja Polska

  PIĘCIOLATKI I SZEŚCIOLATKI
Tropiciele. Roczne przygotowanie przedszkolne. Komplet / BOX wyd. WSiP oraz Diagnoza przedszkolna Karty pracy. Roczne przygotowanie przedszkolne. Biela Agnieszka Wydawnictwo: WSiP. Rok wydania:2015 (na okładce dziecko z niebieską strzałką)

 

   Dzieci 3 letnie piżamę i poszewki na pościel w wymiarze pościeli do łóżeczka dziecięcego ok.100x140, jasiek. Ręcznik mały. Obuwie przedszkolne. Teczkę tekturową format A4 na prace dziecka.  Kubek ze szczoteczką do zębów, pasta. Każda rzecz dziecka powinna być czytelnie podpisana.

  Dzieci 4, 5 i 6 latki strój gimnastyczny do ćwiczeń w woreczku materiałowym ( koszulka i krótkie spodenki), ręcznik mały, kubek, pastę i szczoteczkę do zębów, teczkę tekturową A4  na prace dziecka, obuwie przedszkolne.

  strona internetowa: przedszkolewtucznie.edupage.org , tel przedszkola  67 2593056

Dyrektor, Rada Pedagogiczna bardzo dziękują Państwu Elżbiecie i Pawłowi Matyja  z Hilden za zasponsorowanie bociana zamieszczonego na placu przedszkolnym.

Dnia 26 sierpnia 2015 o godz. 16.00 odbędzie się zebranie ogólne dla Rodziców. Serdecznie zapraszamy!

 

W wyniku licznych pytań informujemy Rodziców, iż Tropiciele to karty pracy na cały rok, zaś obserwacje 3-4 latka i diagnoza 5-6 latka to zeszyt opracowany przez wydawnictwa zgodny z podstawą programową, potrzebny do dokonania przez nauczyciela półrocznej i końcowej oceny podsumowania osiągnięć dziecka. Rodzice zakupują karty pracy , obserwacje 3-4 lat , diagnozę dla dzieci przygotowujących się do szkoły.

 

INFORMACJA

 

        Prosimy Rodziców, aby na nowy rok szkolny 2015/2016 zakupili dla swoich dzieci karty pracy(pakiet-box)  i dostarczyli we wrześniu do przedszkola:

 

TRZYLATKI

Tropiciele. Trzylatek. Pakiet / BOX wydawnictwa WSiP oraz Obserwacje dziecka w I roku wychowania przedszk.onego. Materiały dla dziecka trzyletniego. wyd. Edukacja Polska

CZTEROLATKI

Tropiciele. Czterolatek. Pakiet / BOX wydawnictwa WSiP oraz Obserwacje dziecka w II roku wychowania przedszkolnego. Materiały dla dziecka czteroletniego. Wydawnictwo Edukacja Polska

PIĘCIOLATKI I SZEŚCIOLATKI

 Tropiciele. Roczne przygotowanie przedszkolneKomplet / BOX wyd. WSiP  oraz Diagnoza przedszkolna Karty pracy. Roczne przygotowanie przedszkolne. Biela Agnieszka  Wydawnictwo: WSiP. Rok wydania:2015 (na okładce dziecko z niebieską strzałką)

 

 

photo

Poniedziałek 19.02.2018

liczba odwiedzin: 239097

Aktualności

Kontakt

 • Publiczne Przedszkole w Tucznie
  Publiczne Przedszkole w Tucznie
  ul. Wolności 3
  78-640 Tuczno
 • (67)259 30 56

Galeria zdjęć